جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
شماره روزنامه : 628

اخبار کوتاه بانکی

پرداخت تسهیلات کرونایی در بانک ملی به صورت تمام الکترونیک
مدیرعامل بانک ملی از امکان اخذ تسهیلات کرونایی به صورت تمام الکترونیک در این بانک خبر داد.
محمدرضا حسین‌زاده در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال اظهار داشت: یک سال پیش وزیر اقتصاد دستور دادند که تمام سرویس‌ها را در بانک ملی دیجیتالی کنیم و امروز خوشحالیم که به وعده خود عمل کردیم. وی با بیان اینکه هدف بانک ملی در راستای سیاست‌های وزارت اقتصاد دیجیتالی کردن تمام خدمات بانکی از جمله اخذ تسهیلات است، افزود: در گذشته درخواست تسهیلات، احراز هویت، گواهی امضا، اسناد واریز و پرداخت اقساط هر کدام به دفعات و حتی در مکان‌های مختلف نیاز به حضور در بانک داشت و امروز تمام این موارد به صورت دیجیتالی انجام می‌شود. مدیرعامل بانک ملی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم برای گسترش خدمات دیجیتال به همه خدمات بانکی و اسناد تجاری فراهم است، گفت: تسهیلات و اعتبارات دیجیتال امروز رونمایی شد و در مرحله اول در خصوص تسهیلات کرونایی اجرایی می‌شود.
حسین‌زاده تاکید کرد که این برای اخذ این تسهیلات هیچ نیازی به مراجعه به شعب بانک‌ها وجود ندارد و الکترونیکی قابل دریافت است و سهام عدالت افراد وثیقه این تسهیلات می‌شود. وی یادآور شد که اخذ الکترونیک این تسهیلات از طریق ابزارهایی چون سفته الکترونیک، اپلیکیشن نشان پرداخت و سامانه سککوک قابل انجام است.

رییس سازمان امور مالیاتی خبر داد؛
همکاری سازمان مالیاتی در طرح سفته الکترونیک
رئیس سازمان امور مالیاتی از همکاری این سازمان در طرح سفته الکترونیک و حل و فصل مسائل مربوط به حق تمبر خبر داد.
امیدعلی پارسا در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال اظهار داشت: هوشمندسازی اقتصاد استراتژی کلی وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی به عنوان زیر مجموعه آن است و بر این اساس حذف حضور فیزیکی مودیان در سازمان مالیاتی از اهداف اصلی سازمان به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه اکنون مالیات نقل و انتقال اموال و مالیات بر ارث به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود، گفت: در پروژه برات الکترونیک سازمان مالیاتی در حوزه حق تمبر ورود کرد و هوشمندسازی و طراحی نرم‌افزارها انجام شد.
پارسا بیان داشت: تمام فروشگاه‌های کشور به سامانه سازمان نظام مالیاتی وصل می‌شوند و هر خریدی که انجام شود همان لحظه مالیات آن حساب می‌شود که این مسئله باعث می‌شود چانه‌زنی و مسائلی مانند مالیات علی‌الراس رفع شود.
رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه حذف مالیات علی‌الراس قبل از پایان این دولت به سرمنزل مقصود می‌رسد، گفت: با این اتفاق مالیات عادله کارا وصول خواهد شد و جهشی در منابع مالیاتی اتفاق می‌افتد و بحث‌هایی مانند فرار مالیاتی را شاهد نخواهیم بود.

لزوم استفاده حداکثری از سرمایه اجتماعی در حوزه بازاریابي و جذب منابع
عیسی امامی عضو هیات مديره بانک قرض الحسنه مهر ايران در بازديد از شعب و دواير ستادي مديريت شعب استان زنجان بر لزوم استفاده حداکثري از سرمايه اجتماعي در حوزه بازاريابي و جذب منابع تاکيد کرد.
عیسی امامي در سفر به استان زنجان غفلت از سرمايه اجتماعي را بسيار جبران ناپذير و عدم توجه به اين شبکه ي گسترده ي ارتباطي را حلقه مفقود در فرايند بازاريابي و تجهيز حداکثري منابع دانست. وی همه کارکنان را به بهره برداری از این سرمایه عظيم و پتانسيل بالقوه ملزم کرد و استفاده از اين حلقه وصل و بازاريابي از طريق واسطه ها را بعنوان زنجيره اي گسترده از نيروي انساني بسيار حياتي برشمرد.امامی از بانکداری هوشمند بعنوان یکی از ارکان اقتصاد هوشمند و سيستمي ياد کرد و گفت: ايجاد شفافيت كامل اطلاعاتي، مبارزه با سرقت اطلاعات، صيانت از مالكيت فكري و معنوي و همچنين عملكرد آماري مطلوب از خصوصيات بارز اين نوع بانكداري است. وی در حوزه ی بانکداری هوشمند قدرت تعیين مشتري را با سيستم دانست و عملياتي نمودن اين نوع بانکداري را از برنامه هاي بانک مهر ايران برشمرد و راه اندازي سامانه ميعاد و غدير را از مصاديق اين حرکت تحول آفرين ياد كرد. در ادامه، نجدی مدیر امور استان های بانک مهر ایران نيز بيان داشت: بانکداري نوين در راس برنامه ها و خدمات بانک است و در حوزه بانکداري غير حضوري خدمات ارزشمند و منحصر بفردي در بانك مهرايران ارائه شده است.مدیر امور استان ها تصریح کرد: تکریم مشتری و ارباب رجوع از اصول بسيار مهم و در راس منشور اخلاقي و حرفه اي کارکنان بانك مهر ايران به شمار مي آيد كه بايد همواره مورد توجه ويژه قرار گيرد.

حمایت 2000 میلیاردی بانک کشاورزی به بهره برداری رسید 
با استفاده از تسهیلات 2000 میلیارد ریالی بانک کشاورزی بهره برداری از فاز دوم پروژه زنجیره تولید تخم مرغ کاسپین طلایی چیکا آغاز شد. فاز دوم این زنجیره کامل تولیدی با عنوان تولید پولت تخم گذار با ظرفیت تولید ماهانه 450هزار قطعه به بهره برداری رسید.
این پروژه یکپارچه تولیدی که ظرفیت تولید سه میلیون و نهصد هزار قطعه در سال را دارد، سه فاز تولیدمرغ تخم گذار، پولت تخم گذار و مرغ مادر تخم گذار را شامل می شود که فاز نخست آن در بهمن ماه سال98 افتتاح شد. این گزارش می افزاید، با بهره برداری کامل این واحد تولیدی که قابلیت تولید سالانه 15 تا 20 درصد کل تخم مرغ کشور را دارد وبا سرمایه گذاری بالغ بر2500 میلیارد ریال، در زمینی به مساحت حدود382 هکتاردرشهرستان گنبدکاووس در استان گلستان احداث شده است، زمینه اشتغال 175 نفر به طور مستقیم و 300 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

اعلام نرخ حق الوکاله بانک پارسیان در سال 1399
در راستای اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا و با توجه به سقف تعیین شده توسط بانک مرکزی ج.ا.ا.، نرخ حق الوکاله بانک پارسیان به میزان 3 درصد در سال 1399 تعیین شد.
حق الوکاله مبلغی است که بانک‌ها می‌توانند در قبال به کارگیری منابع سپرده شده از سوی سپرده‌گذاران از آنان دریافت کنند که شامل هزینه های به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری مدت دار مشتریان در امور اعطای تسهیلات و سرمایه گذاری های اقتصادی بانک می باشد.

انتصاب معاون امور بین‌الملل بانک آینده
طی حکمی از سوی دکترمحمد فطانت، مدیرعامل بانک آینده، بهروز صدیق نیکجو، به‌عنوان معاون امور بین‌الملل این بانک، منصوب شد.
دکترفطانت در این حکم بر لزوم تحقق اقداماتی هم‌چون: راه‌اندازی بخش بین‌الملل بانک و انجام سریع امور ارزی مشتریان؛ تأمین و جذب منابع ارزی بانک از بازارهای داخلی و خارجی؛ ایجاد روابط کارگزاری با بانک‌ها و کارگزاران حرفه‌ای داخل و خارج کشور و ایجاد بسترهای مناسب جهت کسب درآمدهای ارزی بانک، به‌عنوان برخی از اولویت‌های این معاونت، تأکید کرد. صدیق نیکجو، پیش از این، ریاست شورای عالی کانون صرافان، عضویت در هیأت مؤسس و نظارت شورای عالی کانون صرافان، عضویت در هیأت مدیره شرکت‌های بورسی و غیربورسی، مدیرعاملی صرافی پارسیان و  فعالیت در بانک سپه را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد

مدیر امور اعتبارات بانک شهر:
شعب بانک شهر اجازه تعطیلی واحدهای تولیدی را نخواهند داد
مدیر امور اعتبارات بانک شهر با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر و با توجه به شرایط موقعیتی خاص کشورمان واحدهای تولیدی با مشکلات متعددی روبه رو هستند، تاکید کرد: هم اکنون تمامی شعب بانک شهر در راستای کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی و تحقق «جهش تولید» بسیج شده اند.
مجید کاظمی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی امسال علاوه بر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی با ویروس کرونا نیز درگیر بوده اند، افزود: این ویروس سبب التهابات شدید در اقتصاد کشور شده و به همین نسبت شرایط دشواری را برای کسب و کارها تحمیل کرده است.
کاظمی با تأکید بر اهمیت تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی برای تحقق «جهش تولید» گفت: شعب بانک شهر اجازه نخواهند داد فعالیت واحدهای تولیدی به خاطر کمبود سرمایه درگردش متوقف شوند. وی با اشاره به اینکه مدیران و کارکنان بانک شهر پا به پای اعضای کادر درمانی و بیمارستانی کشور، از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا، در کنار شهروندان بودند گفت : فرآیند تخصیص و پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا، از سوی شعب این بانک در حال انجام است .
مدیر امور اعتبارات افزود: این فرآیند به منظور حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌ها و به شرط تعهد کارفرمایان جهت حفظ حداکثری نیروی کار صورت پذیرفته و جزء اولویت کاری شعب این بانک است .

اخبار مرتبط
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
زیان 5 میلیارد یورویی رنو در نیم سال اول
موتور XU پلاس امسال به تولید انبوه می‌رسد
مشتریان خودروهای خود را به موقع دریافت خواهند کرد
از ضررهای میلیاردی شرکت‌های بزرگ خودروسازی تا رکودهای اقتصادی تاریخی
رقابت ام‌ وی ‌ام 315پلاس، پژو 207 و برلیانس کراس
سهام نیسان سقوط کرد
تقدیر ایدرو از عملکرد ایران خودرو
اخبار کوتاه تجارت
خبری از مزایده و مذاکره نیست
چهار استان جدید امسال به شبکه ریلی متصل می‌شوند
گام بزرگ ایران و عراق به سوی مبادلات تجاری 20 میلیارد دلاری
چین، بازار پایدار و پرمصرف صادرات غیرنفتی ایران
صادرات ۳۳۹ میلیون دلاری به پاکستان از مرزهای جنوب شرق
فروشگاه ها مملو از کالاست
اخبار کوتاه شهرستان
ماسک بزنید تا به فاجعه همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز نرسیم
اجرای مانور جهادی بهینه سازی شبکه های برق در غرب مازندران
تالاب صالحیه منطقه شکار ممنوع شد
ساخت بسکتهاي لايه گرم اير پري هيتر واحدهاي بخار نيروگاه نکا
صادرات میلیون دلاری از گمرک فرودگاه پیام کرج
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برکات مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است
مدیریت مصرف راهکار رفع کمبود 2.5 مترمکعب آب شرب در اصفهان است
استقبال از طرح رایگان دوگانه سوز نمودن خودروهای عمومی باری و مسافری
پرونده 2 پزشک مدعی درمان کرونا با شربت گیاهی، به مراجع قانونی رفت
اخبار کوتاه فناوری
درآمد شرکت مادر گوگل برای نخستین بار کاهش یافت
مزایای پلی استیشن جدید سونی
واکسن کرونای روس‌ها ۲ هفته دیگر می‌آید
هواوی بزرگترین فروشنده موبایل جهان شد
ربات‌های  سخن‌گو پیشخدمت  رستوران  می‌شوند
چین هراسی برای تیک تاک دردسرآفرین شد
123 آسیب‌پذیری امنیتی ویندوز اصلاح شد
86 درصد گوشی‌های دپو شده در داخل گمرک زیر 300 یورو است
تامین زیرساخت مورد اعتماد برای اقتصاد دیجیتال
اخبار کوتاه انرژی
وضعیت منابع آبی ایران چگونه است؟
بازار جهانی منتظر نفت ارزان‌تر عربستان و امارات
تولید نفت عراق بالاتر از سهمیه اوپک پلاس ماند
زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز
نگران رقابت نیستیم
ایران حق‌آبه هیرمند را از افغانستان می‌گیرد
اخبار کوتاه بانکی
رشد ماهانه قیمت طلا رکورد جدید زد
تامین مالی؛ کلید دروازه  رشد اقتصادی
دسترسی تنها ۱۹ درصد جامعه به اعتبارات  بانکی
اعطای کارت اعتباری ۵ میلیونی با سهام عدالت
سه ماموریت جاری بانک مسکن
برنامه بانک صادرات برای مقابله با تحریم ها
كسب رتبه نخست اين بانك در پرداخت تسهيلات موضوع تبصره 18 در بين ساير بانك ها
یادداشت رئیس کل بانک مرکزی درخصوص متغیرهای پولی
روحانی: ایران محدودیتی برای توسعه روابط با قطر ندارد
آمریکا تحریم‌ علیه ایران را گسترش داد
ایران جزو ۵ کشور برتر آسیا در انتقال خون
استخدام ۱۰ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت
هشدار به سرمایه گذاران در بازار ارز
آغاز مرحله دوم پویش ایران همدل در روز عید غدیر
گواهینامه‌های مهارتی در نظام اداری به رسمیت شناخته شوند
رئیس جمهور: در حال عبور از پیک کرونا هستیم
طرح مجلس برای ممنوعیت واردات کالا از کره جنوبی
مشکلات ، ناشی از گره زدن معیشت مردم به برجام است
مهلت ۳ ماهه به مالکان واحدهای خالی
رهبر انقلاب: در برجام خسارت فراوان به ما وارد شد
چین  مهمترین مقصد صادراتی ایران
0 results
صفحه نخست درباره ما تماس با ما RSS
INFO@TODAYONLINE.IR

همه حقوق این سایت متعلق به روزنامه «امروز» است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است