پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
1399/08/01 - 13:34

ارسال پیامک تعیین نوع مصرف مشترکان برق از امروز

سخنگوی صنعت برق گفت: پیامک تعیین نوع مصرف مشترکان برق از امروز ارسال می شود و مشترکانی که زیر الگوی مصرف تعیین شده برای هر منطقه باشند، به طور قطع مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی خواهند بود.

امروز- “مصطفی رجبی مشهدی” روز پنجشنبه در مراسم افتتاح هفتمین کنفرانس بین المللی ترانسفورماتور ایران در جمع خبرنگاران افزود: طرح برق امید از امروز وارد مرحله اجرایی خواهد شد و به همه مصرف کنندگان برق توصیه می شود با کاهش مصرف خود در این طرح مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: مشترکانی که زیر الگوی مصرف تعیین شده برای هر منطقه باشند، به طور قطع مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی این طرح خواهند بود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران از طراحی برنامه های متنوع برای مشترکان پرمصرف خبر داد و گفت: مشترکان پرمصرف در صورت متقاضی بودن می توانند طرف مشورت رایگان شرکت توانیر برای آگاهی درباره چگونگی و راهکارهای کاهش مصرف قرار گیرند.

رجبی مشهدی ادامه داد: علاوه بر آن مشترکان پر مصرف می توانند از مولدهای خورشیدی برای تامین برق خود استفاده کنند که فضای کمی را اشغال کرده و برق آنها را تامین خواهد کرد.

وی افزود: پیش بینی شده این مولدهای خورشیدی به صورت اقساطی در اختیار مشترکان پرمصرف قرار گیرد و علاوه بر آن سود اقساط توسط سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران پرداخت شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان پرمصرف صاحب یک مولد خورشیدی خواهند شد که علاوه بر تامین برق، کاهش آلاینده های زیست محیطی ناشی از فعالیت نیروگاه ها را به همراه دارد.

وی ادامه داد: استفاده از مولدهای خورشیدی همچنین میزان تلفات برق را نیز کاهش خواهد داد؛ چرا که برق تولید شده در همان محل مصرف می شود و دیگر به احداث شبکه انتقال نیاز ندارد.

رجبی مشهدی به همه مشترکان صنعت برق توصیه کرد در این طرح مشارکت کنند تا هم از مزایای آن برخوردار شوند و هم خود به تولید برق کمک کنند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر درباره الگوی مصرف گفت: این الگو برای ماه های گرم و غیرگرم و نیز مناطق مختلف کشور طراحی شده و بنابراین در هر منطقه و هر فصل متفاوت است.

وی ادامه داد: الگوی مصرف برای مناطق عادی مصرف که حدود ۸۲ درصد مشترکان در این منطقه هستند و نیمه شمالی کشور را در برمی گیرد برای دوره غیرگرم ۸۰ کیلوات ساعت در ماه است.

رجبی مشهدی افزود: هنوز در خیلی از مناطق کشور ماه های گرم تمام نشده است. بنابراین الگو برای این مناطق ۴۰۰ کیلوات ساعت در ماه است. الگوی مصرف بین ۸۰ تا ۴۰۰ کیلوات در ساعت است و مشترکان براین اساس پیامک نوع مصرفی خود را دریافت خواهند کرد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: اگرچه ارسال پیامک نوع مصرف از این دوره آغاز شده است، اما از امروز این پیامک برای همه مشترکان مشخص می کند که در کدام گروه مصرفی قرار دارند.

وی گفت: پیامک ارسالی کسانی که زیرالگوی مصرف هستند را مشخص خواهد کرد و سایر مشترکان نیز با اطلاع از گروه مصرفی خود باید تلاش کنند مصرف خود را مدیریت کرده و جزو گروه های کم مصرف قرار گیرند.

رجبی مشهدی افزود: مشترکان پر مصرف ۶ ماه فرصت دارند مصرف خود را کاهش دهند و اگر جزو مشترکان خوش مصرف قرار گیرند مشمول پرداخت اضافه بهای برق نخواهند شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر خاطرنشان کرد: مشترکان پرمصرف اگر تلاشی برای مدیریت مصرف نکنند، مشمول ۱۰درصد اضافه بهای برق خواهند شد؛‌ اگرچه علاقه ای نداریم هیچ مشترکی مشمول این اضافه بها شود.

وی به مشترکان کم مصرف توصیه کرد همواره الگوی کم مصرفی را رعایت کنند.

معاون توانیز گفت: مشترکان کم مصرف هر ماه که مصرف خود را افزایش دهند از شمول کم مصرف ها خارج می شوند و تا زمانی که مجدد کم مصرف نشوند مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی نخواهند شد.

رجبی مشهدی گفت: عملکرد مشترکان خانگی برای این طرح مورد ارزیابی قرار گرفته و براین اساس حدود ۳۰ درصد در هر منطقه مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی خواهند بود. پیش بینی می شود تا پایان تابستان سال آینده ۵ درصد دیگر به جمع مشمولان طرح افزوده شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: براین اساس ۳۵ درصد مشترکان کم مصرف خواهند بود. اگرچه تلاش این است همه مشترکان مصرف متعادل داشته باشند.

وی افزود: انرژی صرف جویی شده در این طرح در اختیار بخش صنعت و کشاورزی قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن این طرح کمک خواهد کرد آلایندگی کمتری در جامعه باشد و مصرف سوخت های فسیلی کاهش یابد و در مجموع بخش خانگی انرژی کمتری مصرف کند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه مشترکان کم مصرف در این طرح مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی خواهند شد و مابقی مشترکان همانند قبل خواهند بود، تاکید کرد: مشترکان پرمصرف ۶ ماه فرصت دارند مصرف خود را مدیریت کنند و پس از آن ۱۰ درصد اضافه بها دریافت خواهند داشت.

سخنگوی صنعت برق درباره تحمیل هزینه طرح بر صنعت برق گفت: هزینه های طرح از محل صرفه جویی هایی که شرکت توانیر خواهد داشت تامین می شود؛ ضمن آنکه با کاهش مصرف دیگر نیازی به سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه جدید و توسعه خطوط انتقال و نصب ترانسفورماتور نخواهد بود.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی صحیح در باره این طرح تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: اطلاع رسانی صحیح و آگاه سازی مشترکان سبب تداوم طرح خواهد بود .

رجبی مشهدی افزود: پیش بینی ما این است که ۴۸ درصد مشترکان روستایی و ۲۶ درصد مشترکان شهری مشمول طرح شوند که نشان می دهد بخش روستایی به دلیل استفاده کمتر از وسایل برقی و رعایت بیشتر مصرف بیشتر مشمول طرح خواهند بود.

سخنگوی صنعت برق افزود: مبنای محاسبات طرح مشترکان خانگی است که براین اساس ۸.۵ میلیون مشترک کم مصرف شناسایی شده اند و انتظار می رود همه مردم در طرح همکاری کنند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه دولت خانه های خالی مشمول طرح نخواهند بود. اطلاعات آنها از وزارت راه و شهرسازی اخذ شده است و نیز باغ ویلاها و خانه هایی کمتر مورد استفاده هستند نیز مشمول طرح نخواهند شد.

رجبی مشهدی با رد این نظر که کل مشترکان از برق رایگان بهره مند خواهند شد گفت: چنین امری هدف این طرح نیست، بلکه اصلاح رفتار مصرفی هدف اصلی است.

سخنگوی صنعت برق افزود: چالش اصلی آینده در صورت رعایت نکردن مصرف تامین انرژی است. بنابراین این طرح فارغ از دولت ها تداوم خواهد داشت.

 منبع: ایرنا
کد خبر : 1777
برچسب ها
اخبار مرتبط
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
ارز 4200 تومانی از بودجه 1400 حذف شد
تمام نهادهای معاف از مالیات باید حسابرسی شوند
جزئیات تازه اجرای قانون چک از ۲۲ آذرماه
دولت سال آینده ۲۴۷ هزار میلیارد مالیات می‌گیرد
نان گران نمی شود
قیمت هرشانه تخم مرغ به بیش از ۳۷ هزارتومان رسید
وام ازدواج ۵۰ میلیون تومان باقی ماند
حقوق تا ۴ میلیون تومان از مالیات معاف شد
حداقل حقوق دریافتی ۳.۵ میلیون تومان شد
«سفیر» به ایستگاه مجمع بانک ملی ایران رسید
عوارض خروج از کشور در سال آینده چقدر است؟
ابراز نگرانی نوبخت از وضعیت مردم خوزستان
۲۵ سال جوان شدن سلول‌ها با اکسیژن درمانی!
اولین واکسیناسیون کرونای «فایزر» از هفته آینده در انگلیس آغاز می‌شود
بودجه وزارت ارتباطات در سال آینده چقدر است؟
«زهر مار» ارزان تولید شد!
هتل لوکس سری 7 «ب ام و» در آفریقای جنوبی! (+عکس)
صدها ایمیل مدیران شرکت مایکروسافت هک شد
سریع ترین و کندترین اینترنت موبایل در جهان
جریمه ۱۰ میلیون یورویی اپل برای تبلیغات فریبنده آیفون
سگ‌ها بوی کروناویروس را حس می‌کنند!
پهنای باند اینترنت استان کرمانشاه ۱۰ برابر شد
شرکت «مُدرنا» واکسن کرونا را ۲ روزه طراحی کرده است
واکسیناسیون بین‌المللی کووید 19 ماه آینده انجام می‌شود
رباتی که خریدها را از فروشگاه تا درب منزل حمل می کند
خودروی اقتصادی نیسان با طراحی جدید با پیشرانه هیبریدی(+عکس)
چرا اتحادیه طلا در تعطیلی بازار نرخ‌ها را اعلام می‌کند؟
۲۴۸ هزار سهامدار عدالت سفارش فروش را لغو کردند
شاخص با رشد دسته‌جمعی نمادهای شاخص‌ساز ۱۱ هزار واحد بالا رفت
جزییات فعالیت شعب و کارکنان بانک‌ها
نرخ رسمی ۲۰ ارز افزایشی شد
ورود شاخص بورس به مرحله ثبات و تعادل
رشد اقتصادی سوئد رکورد زد
ریزش دلار در معاملات جهانی
گمرکات تعطیل نیستند
ناران اتوموتیو و رونمایی از اسپرت 1062 اسب بخاری (+عکس)
کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی
گرانی قیمت‌ها به روغن موتور رسید!
افت ۴۸ درصدی تعداد معاملات مسکن
اقبال به بازپرداخت وام‌های ارزی کم شد

 

 

صفحه نخست درباره ما تماس با ما RSS
INFO@TODAYONLINE.IR

همه حقوق این سایت متعلق به روزنامه «امروز» است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است