کد خبر : 2137
تاریخ : 1399/09/29 - 15:39

تقدیم لایحه «طرح جامع مدیریت پسماند» به شورای شهر در اوایل دی‌ماه

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از تقدیم لایحه طرح جامع مدیریت پسماند به شورای شهر در ابتدای دی‌ماه خبر داد.

امروز-به گزارش «امروز» به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور با اعلام این خبر گفت: یکی از مسائلی که در این دوره از مدیریت شهری به جد پیگیری شد، موضوع طرح جامع پسماند بود که در آذرماه سال 97 بعد از انتشار فراخوان از سوی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، فاز مطالعاتی آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه آخرین بار در سال 72 طرح جامع مدیریت پسماند تهران تهیه شده بود و با توجه به تغییر شرایط پایتخت، این کلانشهر به شدت نیاز به تدوین طرح جدید داشت، ادامه داد: با نظارت مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران برای انجام آنالیز این طرح هم 12 هزار و 776 نمونه مسکونی، هزار و 81 نمونه غیرمسکونی، 220 نمونه از خودروهای مکانیزه و 47 نمونه از خودروهای ورودی به آرادکوه برای اولین بار مورد بررسی قرار گرفتند.

به گفته علیپور؛ طرح جامع مدیریت پسماند که توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تهیه شده است، چشم‌اندازی 20 ساله به مدیران شهری ارائه و در نهایت راهبرد عملیاتی ۱۳گانه ای را پیشنهاد می‌دهد.

وی تصریح کرد: در این طرح تأکید شده تا حدود 60 درصد سطل‌ها به داخل ساختمان‌ها هدایت شوند و 40 درصد باقی‌مانده به سطل هوشمند تبدیل شوند. همان نگرشی که این روزها در قالب طرح کاپ در پایتخت اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان از ارائه لایحه طرح جامع مدیریت پسماند در ابتدای دی‌ماه خبر داد و گفت: امیدواریم تا پس از انجام بررسی‌های لازم توسط شورا، تا نیمه دی‌ماه شاهد تصویب لایحه باشیم.