جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۰:۴۵

اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در بانک کارآفرین

دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین از کاهش نرخ سود تسهیلات به ۹ درصد برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ در این بانک خبر داد.

امروز- به گزارش «امروز» به نقل از روابط عمومی‌ بانک کارآفرین، دکتر فرزین در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌ وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ که روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه با حضور مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت و مدیران عامل بانک‌های آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن در محل صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اعلام این مطلب تاکید کرد: با حمایت صندوق نوآوری‌ نرخ سود تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان را از ۱۲ درصد به ۹ درصد کاهش داده‌ایم تا در شرایط فعلی حمایت بیشتری از این شرکت‌ها صورت گیرد.
وی همچنین تصریح کرد: بانک کارآفرین در جهت عمل به رسالت خود در توسعه کارآفرینی، در بخش سرمایه‌گذاری نیز مشارکت خواهد کرد. همچنین طی قراردادی که بین بانک کارآفرین و این صندوق منعقد شده، بخشی از منابع داخلی بانک به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص خواهد یافت. خوشبختانه به نظر می‌رسد این صندوق که با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده، در مراحل اولیه تامین منابع مالی توانسته به خوبی عمل کند.
دکتر فرزین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیاستگذاری‌های‌ بانک کارآفرین در حمایت از بخش‌های مختلف تولیدی، خدماتی و صنعتی تصریح کرد: بسته‌های تسهیلاتی متنوعی برای حمایت از صنوف مختلف در بانک کارآفرین طراحی شده است تا در شرایط فعلی اقتصاد کشور در اختیار واجدین شرایط قرار گیرد و بانک کارآفرین سهم خود را در جهت حمایت از تولید و رونق اقتصادی‌ در کشور ایفا نماید.

اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در بانک کارآفرین - اخبار بازار ایران

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های بانک کارآفرین برای تحقق جهش تولید گفت: بانک کارآفرین در سال جاری در حوزه سلامت نیز ورود پیدا کرده و برای حمایت از جامعه پزشکان، بسته تسهیلاتی اختصاصی ارزش سلامت را طراحی و عملیاتی کرده است.
مدیرعامل بانک کارآفرین در بخش دیگری‌ از سخنان خود تاکید کرد: بانک کارآفرین آمادگی دارد که در چارچوب رسالت خود و با هدف حمایت از کارآفرینی، با صندوق نوآوری و شکوفایی همکاری تنگاتنگ و همه‌جانبه داشته باشد.
بر اساس این گزارش همچنین دکتر علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی طی سخنانی تصریح کرد: سومین مرحله حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کارهای آسیب‎دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ با همکاری سه بانک عامل کارآفرین، صنعت و معدن و آینده تا سقف ۱۰ میلیارد تومان با نرخ ۹ درصد انجام خواهد پذیرفت.
وی‌ همچنین افزود: پس از تامین مالی شرکت‌های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کوچک آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا و همچنین شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضای کار اشتراکی، در مرحله جدید این حمایت‌ها، تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ را اجرا می‌کند.
دکتر وحدت با بیان جزئیات نحوه ارائه این تسهیلات تصریح کرد: در کنار اعطای تسهیلات و تامین مالی شرکت‌های کوچک، برای حمایت از شرکت‌های بزرگ نیز با همکاری بانک‌های خصوصی از جمله بانک کارآفرین، اقدام به راه‌اندازی سامانه حمایت کرده‌ایم. اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان بر روی این سامانه حمایت منتشر می‌شود و هر کدام از بانک‌های عضو سامانه، می‌تواند تا سقف ۱۰ میلیارد تومان و با نرخ سود ۹ درصد، بدون دوره تنفس و با بازپرداخت ۱۸ ماه به شرکت‌های متقاضی تسهیلات اعطا نماید.
وی همچنین افزود: این تسهیلات مختص شرکت‌های دانش‌بنیان با نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ است که از طریق بانک‌های عامل (بانک صنعت و معدن، بانک آینده، بانک کارآفرین) اعطا می‌شود.
همچنین دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات وزارت بهداشت و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ، توسعه نوآوری و فناوری در شرایط سخت را ضروری خواند و گفت: شیوع ویروس کرونا شرایط سختی را ایجاد کرده و تلفات انسانی و اجتماعی زیادی برای جهان داشته است. بر همین اساس شیوع ویروس کرونا یک فرصت است تا یاد بگیریم چگونه مشکلات را حل کنیم.
معاون تحقیقات وزارت بهداشت ضمن درخواست از بانک‌ها برای اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: با استفاده از توانمندی‌های شرکت‌ها و استفاده از فرصت ایجاد شده، توان بیشتری برای حل مشکلات آینده خواهیم داشت.
بر اساس این گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی در دو مرحله قبل حمایت و کمک به تداوم کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک، شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی و شرکت‌های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا را در دستور کار خود قرار داده بود.

کد خبر : 419
برچسب ها
اخبار مرتبط
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
M8 کابریولت کامپتیشن؛ باواریایی قدرتمند در لباس سبز سیگنال! (+تصاویر)
پرداخت مرحله اول مطالبات معوق بازنشستگان فولاد در آستانه عید غدیر
نباید از خودروسازان توقع کیفیت داشت!
شاخص بورس قله ۲.۰۰۰.۰۰۰ واحد را پس گرفت
مسکن مهرهای تکمیل نشده نیاز به اخذ دفترچه قسط ندارند
پیگیری واردکنندگان برنج از بانک مرکزی بی‌نتیجه ماند
دلایل گرانی قیمت مرغ
وعده ربیعی برای تصویب حق مسکن کارگران
کرونا با رفتار اقتصادی تهرانی‌ها چه کرد؟
۳۰ درصد از سهام عدالت چند؟
تقاضای جهانی نفت ۸ درصد سقوط می‌کند
رشد ۳۰۰ درصدی منابع بانک مهر ایران در ۳ سال
مدیر جدید امور بازرسی بانک کارآفرین معرفی شد
اعلام نرخ حق الوکاله بانک پارسیان در سال ۹۹
LC 500؛ زیباترین کانورتیبل ژاپنی 2021 (+تصاویر)
اجاره دلاری واحدهای مسکونی در شمال تهران حقیقت دارد؟
آیا کشور امکان تخصیص واریز یارانه جدید بنزین را دارد؟
کلاهبرداری مجازی در پوشش سایت های حراجی
احتمال تعطیلی پاساژ‌های پرترددی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند
مالیات را زودتر بدهید جایزه بگیرید
جامانده مجلس یازدهم پست دولتی گرفت
بازار فولاد هم دلال بازی شد
«پژو۲۰۰۸» ۷۴۰ میلیون تومان شد
مخالفت وزیر اقتصاد با بحث جاماندگان سهام عدالت
ضرر ۲۸۰۰ میلیارد تومانی «هیئت دولت» حسن روحانی به سفره ۱۴ میلیون کارگر
دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفندی
وضع شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در بورس خوب است
حباب ۶۵۰ هزار تومانی سکه
حباب اوراق تسهیلات مسکن ترکید
۱۴۰ شرکت جدید در راه بازار سهام
عقبگرد بورس
یارانه نقدی می‌تواند ۱۰ برابر شود
پراید ۹۳ میلیونی در بازاری با رکود کامل
چرا تغییر اطلاعات مشمولان سهام عدالت در سامانه ثبت نمی‌شود؟
«تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا» را از «ایوا» بگیرید
تخمین‌های بنیادی از آینده بانک پاسارگاد
تشریح اقدامات، اهداف و نحوه تعامل با مشتریان بانک صنعت و معدن
تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی بانک مهر ایران برای فرهنگیان
هیچگونه برنامه‌ای برای تعدیل پرسنل بانک‌های ادغامی نداریم
کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد تکذیب شد

 

 

صفحه نخست درباره ما تماس با ما RSS
INFO@TODAYONLINE.IR

همه حقوق این سایت متعلق به روزنامه «امروز» است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است